Samtec Inc. TW-41-09-L-Q-171-100
Part No.:
TW-41-09-L-Q-171-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-41-09-L-Q-171-100 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
164
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.171" (4.343mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)