Samtec Inc. TW-40-09-L-Q-125-120
Part No.:
TW-40-09-L-Q-125-120
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-40-09-L-Q-125-120 Information
Number of Positions:
160
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)