Samtec Inc. TW-36-06-S-D-300-SM-A-P
Part No.:
TW-36-06-S-D-300-SM-A-P
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-36-06-S-D-300-SM-A-P Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Number of Positions:
72
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating):
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)