Samtec Inc. TW-36-06-L-Q-460-090
Part No.:
TW-36-06-L-Q-460-090
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-36-06-L-Q-460-090 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
144
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)