Samtec Inc. TW-35-07-L-Q-500-120
Part No.:
TW-35-07-L-Q-500-120
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-35-07-L-Q-500-120 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
140
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)