Samtec Inc. TW-30-08-H-D-616-107
Part No.:
TW-30-08-H-D-616-107
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-30-08-H-D-616-107 Information
Number of Positions:
60
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.616" (15.646mm)
Length - Tail:
0.107" (2.718mm)