Samtec Inc. TW-30-06-L-5-415-100
Part No.:
TW-30-06-L-5-415-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-30-06-L-5-415-100 Information
Number of Positions:
150
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)