Samtec Inc. TW-30-06-H-D-230-265
Part No.:
TW-30-06-H-D-230-265
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-30-06-H-D-230-265 Information
Number of Positions:
60
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.265" (6.731mm)