Samtec Inc. TW-30-04-G-Q-120-100
Part No.:
TW-30-04-G-Q-120-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-30-04-G-Q-120-100 Information
Number of Positions:
120
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.335" (8.500mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)