Samtec Inc. TW-28-07-L-5-490-130
Part No.:
TW-28-07-L-5-490-130
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-28-07-L-5-490-130 Information
Number of Positions:
140
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.450mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)