Samtec Inc. TW-25-06-L-6-400-090
Part No.:
TW-25-06-L-6-400-090
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-25-06-L-6-400-090 Information
Number of Positions:
150
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
6
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.183" (4.650mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)