Samtec Inc. TW-25-03-G-5-275-130
Part No.:
TW-25-03-G-5-275-130
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-25-03-G-5-275-130 Information
Number of Positions:
125
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)