Samtec Inc. TW-10-04-H-6-260-105
Part No.:
TW-10-04-H-6-260-105
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-04-H-6-260-105 Information
Number of Positions:
60
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
6
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)