TS128GMTS600-PK.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TS128GMTS600-PK |
| Manufacturer | UDOO |
| Series | MTS600 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Memory Size | 128GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Form Factor | M.2 Module |
| Speed - Read | - |
| Speed - Write | - |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | SATA III |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Weight | 0.21 oz (6 g) |
| Size / Dimension | 60.00mm x 22.00mm x 3.58mm |
The following parts include "TS128GMTS600-PK" in Silicon Labs TS128GMTS600-PK.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.