Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TRANS9_NH3CD300LG |
| Manufacturer | ELT SENSOR CORP |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Ammonia (NH3) |
| Oxygen Range | - |
| Accuracy | ±3% |
| Output | 4mA ~ 20mA |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 19.2V ~ 28.8V |
| Current - Supply | - |
The following parts include "TRANS9_NH3CD300LG" in Silicon Labs TRANS9_NH3CD300LG.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.