Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TRANS2_CD200G |
| Manufacturer | ELT SENSOR CORP |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Carbon Dioxide (CO2) |
| Oxygen Range | - |
| Accuracy | ±5% |
| Output | 2 V ~ 10 V, 4mA ~ 20mA |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 19.2V ~ 28.8V |
| Current - Supply | - |
The following parts include "TRANS2_CD200G" in Silicon Labs TRANS2_CD200G.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.