Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TQ E31-L0MB-1 |
| Manufacturer | Tec Niq |
| Series | E31 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | LED Module |
| Color | White, Neutral |
| CCT (K) | 4000K |
| Wavelength | - |
| Configuration | Rectangle |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 2100lm |
| Current - Test | - |
| Temperature - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 9V ~ 14V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Current - Max | 1.82A |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Viewing Angle | - |
| Features | - |
| Size / Dimension | 439.42mm L x 147.32mm W |
| Height | 20.32mm |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lens Type | Flat |
The following parts include "TQ E31-L0MB-1" in Silicon Labs TQ E31-L0MB-1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.