RESI TPAN0263F7R50K9
Part No.:
TPAN0263F7R50K9
Manufacturer:
RESI
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Description:
RES 7.5 OHMS 50W 1% TO263
Shipping
TPAN0263F7R50K9 Information
Manufacturer:
RESI
Series:
TPAN0263
Package/Case:
Packaging:
Product Status:
Active
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
TO-263
Size / Dimension:
0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)