Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TMR2104P |
| Manufacturer | MDT |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | Magnetoresistive |
| Axis | - |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Sensing Range | - |
| Voltage - Supply | 7V |
| Current - Supply (Max) | 33µA |
| Current - Output (Max) | - |
| Resolution | - |
| Bandwidth | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Features | - |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "TMR2104P" in Silicon Labs TMR2104P.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.