TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. TMPA 2313SP-1R0MN-D
Part No.:
TMPA 2313SP-1R0MN-D
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
1.0 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Shipping
TMPA 2313SP-1R0MN-D Information
Manufacturer:
Series:
TMPA2313SP-D
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
60A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
134mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)