Taiyo Yuden TMK325BJ106MN-T
Part No.:
TMK325BJ106MN-T
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Shipping
TMK325BJ106MN-T Information
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)