Taiyo Yuden TMK063BJ472KP-F
Part No.:
TMK063BJ472KP-F
Description:
CAP CER 4700PF 25V X5R 0201
Shipping
TMK063BJ472KP-F Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)