Vishay General Semiconductor - Diodes Division TLZ2V7-GS18
Part No.:
TLZ2V7-GS18
Description:
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80
Shipping
TLZ2V7-GS18 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.7 V
Tolerance:
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C