Bourns Inc. TLVR1105T-80NY
Part No.:
TLVR1105T-80NY
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Description:
FIXED IND 80NH 77A 0.125MOHM
Shipping
TLVR1105T-80NY Information
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
TLVR1105T
Package/Case:
Nonstandard, 4 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
80 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
77 A
Current - Saturation (Isat):
150A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.125mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):
0.441" (11.20mm)