TLE5009E1000FUMA1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TLE5009E1000FUMA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | - |
| For Measuring | Angle |
| Technology | Magnetoresistive |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | 0° ~ 360°, Continuous |
| Linear Range | - |
| Output | Analog Voltage |
| Output Signal | Cosine, Sine |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| Linearity | - |
| Resistance | - |
| Resistance Tolerance | - |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Supplier Device Package | PG-DSO-8 |
The following parts include "TLE5009E1000FUMA1" in Silicon Labs TLE5009E1000FUMA1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.