Johanson Dielectrics Inc. TDCF500G330J1GV001T
Part No.:
TDCF500G330J1GV001T
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
TDCF500G330J1GV001T Information
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.025" (0.64mm)