TAMP118.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TAMP118 |
| Manufacturer | SkyMirr |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 5.5GHz, 6.5GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.1GHz ~ 5.9GHz, 6GHz ~ 7GHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | 3.32dBi, 3.28dBi, 2.78dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP54 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | 6.157" (156.40mm) |
| Applications | Wi-Fi |
The following parts include "TAMP118" in Silicon Labs TAMP118.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.