TAEP121.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TAEP121 |
| Manufacturer | SkyMirr |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), UHF (3GHz ~ 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 5.5GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.1GHz ~ 5.9GHz |
| Antenna Type | Flat Patch |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | 1.67dBi, 1.9dBi |
| Power - Max | - |
| Features | Cable - 100mm |
| Termination | MHF1, MHF4 |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | - |
| Applications | Wi-Fi |
The following parts include "TAEP121" in Silicon Labs TAEP121.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.