Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TA045150WF20238BJ1
Part No.:
TA045150WF20238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 2000PF 12KV NONSTND
Shipping
TA045150WF20238BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
TA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
2.559" Dia (65.00mm)