T131AH-2.4/4.9/5.X-S.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | T131AH-2.4/4.9/5.X-S |
| Manufacturer | Nearson Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz, 4.9GHz, 5GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.725GHz ~ 5.85GHz |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 2dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | RP-SMA Male |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | 4.252" (108.00mm) |
| Applications | - |
The following parts include "T131AH-2.4/4.9/5.X-S" in Silicon Labs T131AH-2.4/4.9/5.X-S.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.