onsemi SZMM5Z9V1ST5G
Part No.:
SZMM5Z9V1ST5G
Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD523
Shipping
SZMM5Z9V1ST5G Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2.08%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)