onsemi SZMM5Z39VT1G
Part No.:
SZMM5Z39VT1G
Description:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD523
Shipping
SZMM5Z39VT1G Information
Series:
SZMM5ZxxxT1G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)