onsemi SZMM5Z30VT5G
Part No.:
SZMM5Z30VT5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
DIODE ZENER 30V 500MW SOD523
Shipping
SZMM5Z30VT5G Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±6.67%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)