onsemi SZMM3Z20VST1G
Part No.:
SZMM3Z20VST1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 20V 300MW SOD323
Shipping
SZMM3Z20VST1G Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
SZMM3ZxxxST1G
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±2.45%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 14 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)