Suntsu Electronics, Inc SXT32412EB16-24.000M
Part No.:
SXT32412EB16-24.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 12PF SMD
Shipping
SXT32412EB16-24.000M Information
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT324
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)