Suntsu Electronics, Inc SXT32411AA48-27.000M
Part No.:
SXT32411AA48-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 11 PF SMD
Shipping
SXT32411AA48-27.000M Information
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)