Suntsu Electronics, Inc SXT21410CC48-16.000M
Part No.:
SXT21410CC48-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 10 PF SMD
Shipping
SXT21410CC48-16.000M Information
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)