Shenzhen SCTF Electronics SX3M37.400M20F30TNN
Part No.:
SX3M37.400M20F30TNN
Description:
XTAL OSC XO 37.4000MHZ CMOS SMD
Shipping
SX3M37.400M20F30TNN Information
Series:
3CM
Frequency:
37.4 MHz
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)