Shenzhen SCTF Electronics SX3M24.576A20F30TNN
Part No.:
SX3M24.576A20F30TNN
Manufacturer:
Shenzhen SCTF Electronics
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 24.5760MHz CMOS SMD
Shipping
SX3M24.576A20F30TNN Information
Manufacturer:
Shenzhen SCTF Electronics
Series:
3C
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
24.576 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)