Shenzhen SCTF Electronics SX2M36.864D20F30TNN
Part No.:
SX2M36.864D20F30TNN
Manufacturer:
Shenzhen SCTF Electronics
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 36.8640MHz CMOS SMD
Shipping
SX2M36.864D20F30TNN Information
Manufacturer:
Shenzhen SCTF Electronics
Series:
2C
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
36.864 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.038" (0.96mm)