Shenzhen SCTF Electronics SX1M48.000M10F30TNN
Part No.:
SX1M48.000M10F30TNN
Description:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
SX1M48.000M10F30TNN Information
Frequency:
48 MHz
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±40ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)