Amgis, LLC SWT-2.24-37
Part No.:
SWT-2.24-37
Description:
FIXED IND 37UH 2.24A 100 MOHM TH
Shipping
SWT-2.24-37 Information
Packaging:
Tray
Inductance:
37 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.24 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)