Amgis, LLC SWT-1.81-18
Part No.:
SWT-1.81-18
Description:
FIXED IND 18UH 1.81A 60 MOHM TH
Shipping
SWT-1.81-18 Information
Packaging:
Bulk
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.81 A
DC Resistance (DCR):
60mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)