Amgis, LLC SWT-1.48-26
Part No.:
SWT-1.48-26
Description:
FIXED IND 26UH 1.48A 100 MOHM TH
Shipping
SWT-1.48-26 Information
Inductance:
26 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.48 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)