Amgis, LLC SWT-1.00-54
Part No.:
SWT-1.00-54
Description:
FIXED IND 54UH 1A 200 MOHM TH
Shipping
SWT-1.00-54 Information
Inductance:
54 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)