Amgis, LLC SWT-0.83-248
Part No.:
SWT-0.83-248
Description:
FIXED IND 248UH 830MA 600MOHM TH
Shipping
SWT-0.83-248 Information
Inductance:
248 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
830 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)