Amgis, LLC SWT-0.68-377
Part No.:
SWT-0.68-377
Description:
FIXED IND 377UH 680MA 1 OHM TH
Shipping
SWT-0.68-377 Information
Inductance:
377 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
680 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)