Amgis, LLC SWT-0.54-173
Part No.:
SWT-0.54-173
Description:
FIXED IND 173UH 540MA 600MOHM TH
Shipping
SWT-0.54-173 Information
Inductance:
173 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
540 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)