Amgis, LLC SWT-0.25-79
Part No.:
SWT-0.25-79
Description:
FIXED IND 79UH 250MA 1.5 OHM TH
Shipping
SWT-0.25-79 Information
Inductance:
79 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)