Amgis, LLC SWS-3.00-25
Part No.:
SWS-3.00-25
Description:
FIXED IND 25UH 3A 40 MOHM SMD
Shipping
SWS-3.00-25 Information
Inductance:
25 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
DC Resistance (DCR):
40mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)